تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
۱۶ دانستنی درمورد دیوید فاستر

۱۶ دانستنی درمورد دیوید فاستر

دیوید فاستر والاس نویسنده‌ای امریکایی بود که با رمان شوخی بی نهایت در سال ۱۹۹۶ به شهرت رسید. این رمان در بین سالهای ۱۹۲۳ تا ۲۰۰۵ در زمره ۱۰۰ رمان برتر انگلیسی قرار داشت. او در بیست و یکم فوریه ۱۹۶۲ در نیویورک به دنیا آمد. پدرش جیمز دونالد، استاد فلسفه دانشگاه بود و مادرش سالی جین فاستر، استاد زبان انگلیسی بود. او در ایلینوی بزرگ شد زیرا والدینش در زمان کودکی او به آنجا نقل مکان کردند. او سپس وارد دانشگاه آمهرست در ماساچوست شد. پایان نامه ارشد او رمانش به نام جاروی سیستم بود. دیوید در دوران دانشجویی درگیر افسردگی شد اما توانست مدرک لیسانس و سپس فوق لیسانسش را از دانشگاه آریزونا در رشته خلاق نویسی دریافت کند.

حقایق جالب در مورد زندگی دیوید فاستر

 1. دیوید فاستر والاس در دوران کودکی‌اش در ایلینوی در رشته تنیس در منطقه خود اول شد.
 2. پایان نامه دیوید فاستر به نام جاروی سیستم، که در زمان دانشجویی‌اش در دانشگاه آمهرست نوشت، در سال ۱۹۸۷ چاپ شد . در آن زمان او در دوره فوق لیسانس تحصیل می‌کرد.
 3.  مجموعه داستانهای کوتاه دیوید فاستر به نام دختری با موهای کنجکاو در سال ۱۹۸۹ به چاپ رسید
 4. دیوید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه آریزونا، برای تحصیل در رشته فلسفه به دانشگاه هاروارد رفت اما زود انصراف داد. او به سیراکیوس رفت تا کنار شاعر و رمان نویس، ماری کار، باشد.
 5. دیوید در سیراکیوس بیشتر رمانهای معروفش از جمله شوخی بی نهایت را نوشت، رمان او پس از تکمیل ۱۱۰۰ صفحه بود. موضوع رمان اعتیاد، هنر و مصرف گرایی بود و برای آینده نزدیک نوشته شده بود.
 6. شوخی بی نهایت، شهرت جهانی برای او در برداشت و در سرتاسر کشور در لیست بسیاری از « بهترین ها» قرار گرفت.
 7. کیفیت نگارش در رمان شوخی بی نهایت دیوید فاستر والاس با آثار توماس پینچون، ویلیام گادیس و دان دلیلو مقایسه میشود.
 8. پس از تحسین رمان شوخی بی نهایت توسط منتقدان، دیوید در بسیار از مجلات از جمله مجله هارپرز و آتلانتیک مشغول به کار شد
 9. دیوید فاستر در سال ۲۰۰۴ با نقاشی به نام کارن گرین ازدواج کرد
 10. دیوید سه رمان منتشر شده دارد. جاروی سیستم ( ۱۹۸۷)، شوخی بی نهایت ( ۱۹۹۶) در دوران حیات وی منتشر شد اما رمان پادشاه رنگ پریده با وجود ناقص بودن، بعد از مرگ او و در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.
 11. دیوید فاستر سه مجموعه داستان کوتاه نوشت از جمله: دختری با موهای کنجکاو ( ۱۹۸۹)، مصاحبه‌های کوتاه با مردان مخوف ( ۱۹۹۹) و فراموشی: مجموعه داستان ( ۲۰۰۴)
 12. دیوید فاستر آثار غیرداستانی زیادی دارد از جمله: یک کار ظاهراً سرگرم کننده که هرگز دیگر انجام نمی‌دهم (۱۹۹۷)، سیمبا، بالا! ( ۲۰۰۰)  همه چیز و بیشتر (۲۰۰۳)، خرچنگ را دریا (۲۰۰۵)، این آب است (۲۰۰۹)، سرنوشت، زمان و زبان (۲۰۱۱)
 13. دیوید فاستر حمله یازده سپتامبر به امریکا را  در مجله رولینگ استون پوشش داد
 14. آثار دیوید فاستر  در مجلات نیویورکر، پاریس ریویو، اسکوایر، هارپرز، و مید امریکن ریویو، و بسیاری دیگر از مجلات به نام چاپ شده است.
 15. دیوید در سال ۲۰۰۸ تسلیم افسردگی خود شد و دست به خودکشی زد. او در زمان مرگ ۴۶ سال سن داشت.
 16. دیوید فاستر جوایز زیادی برای کارهای خود دریافت کرد از جمله: جایزه آقاخان برای آثار داستانی در سال ۱۹۹۷، بهترین کتاب سال مجله تایم در سال ۱۹۹۶، جایزه کتاب سالون در سال ۱۹۹۶، جایزه ادبی لنان در سال ۱۹۹۶، و نامزد جایزه پولیتزر در سال ۲۰۱۲
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.