تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
آلبر کامو، نویسنده‌ی اگزیستانسیالیست فرانسوی را بهتر بشناسید

آلبر کامو، نویسنده‌ی اگزیستانسیالیست فرانسوی را بهتر بشناسید


آلبر کامو نویسنده فرانسویِ الجزایری الاصل و برنده جایزه نوبل است که به فلسفه پوچ‌گرایی کمک زیادی کرده است. به اعتقاد او یافتن معنی ذاتی زندگی غیرممکن است. او در هفتم نوامبر ۱۹۱۳ متولد شد. پدرش لوسیون، برزگر و مادرش خدمتکار بود. پدرش یک سال بعد از تولد او در طول جنگ جهانی اول و در نبرد مارن کشته شد. او در دانشکده فلسفه الجزیره به تحصیل پرداخت. در سال ۱۹۳۰ به سل مبتلا و مجبور شد از تیم فوتبال دانشگاه الجزیره که دروازه بان آن بود، انصراف دهد. همچنین ابتلای او به سل مانع از پذیرفته شدنش در ارتش شد. اولین کتاب او به نام مابین و فی مابین در سال ۱۹۳۷ منتشر شد. کتاب او مجموعه‌ای از مقالات بود.

حقایقی جالب در مورد آلبر کامو

۱- آلبر کامو با سیمون هیه ازدواج کرد اما در سال ۱۹۳۶ طلاق گرفت
۲- آلبر کامو در سال ۱۹۳۵ تئاتر کارگر را بنیان‌گذاری کرد که تا سال ۱۹۳۹ ادامه داشت.
۳- آلبر کامو از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۳۹ برای روزنامه سوسیالیستی جمهوری الجزایر مطلب می نوشت
۴- آلبر کامو از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۰ برای روزنامه عصر جمهوری‌خواهی نویسندگی می کرد
۵- آلبر کامو در سال ۱۹۴۰ با فرانسین فور ازدواج کرد. او ریاضی دان و پیانیست بود. آنها در سال ۱۹۴۵ صاحب دخترانی دوقلو به نام جین و کاترین شدند.
۶- آلبر کامو در سال ۱۹۴۰ با مجله عصر پاریس شروع به همکاری کرد. وقتی دفتر مجله در سال ۱۹۴۱ به دنبال اشغال پاریس توسط ورماخت، به بردو نقل مکان کرد، او نیز به بردو رفت.
۷- در سال ۱۹۴۱ آلبر کامو اولین رمان خود به نام غریبه و داستان واقعی اش به نام افسانه سیسیفوس را به پایان رساند. کتاب غریبه و افسانه سیسیفوس در سال ۱۹۴۱ چاپ شدند.
۸- آلبر کامو در سال ۱۹۴۴ کمیته فرانسه برای فدراسیون اروپا را تاسیس کرد. اولین کنفرانس او در سال ۱۹۴۵ برگزار شد و و از جمله شرکت‌کنندگان جورج اوروِل، لوییس مامفورد، دنیل مِیِر و سایر چهره های مهم آن زمان بودند. در سال ۱۹۵۷ این جنبش منحل شد زیرا ایده‌های وینستون چرچیل بر همه جا حاکم بود.
۹- در طول جنگ جهانی دوم، آلبر کامو به مقاومت فرانسه پیوست. آنها روزنامه‌ای به نام نبرد منتشر کردند و آلبر کامو در جمع بیوچارد شناخته می شد. البر در سال ۱۹۴۳ ویراستار شد و در سال ۱۹۴۷ در پی تجاری‌شدن روزنامه استعفا داد.
۱۰- در سال ۱۹۴۹ بیماری سل آلبر کامو عود کرد و او دو سال بعدی را در قرنطینه به نویسندگی پرداخت.
۱۱- آلبر کامو رمانهای زیادی دارد از جمله غریبه (۱۹۴۲)، طاعون (۱۹۴۷)، پاییز(۱۹۵۶)، مرگ شاد (طی سالهای ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۸ نوشته شد اما در سال ۱۹۷۱ چاپ شد) و اولین مرد( ناتمام و منتشر شده در ۱۹۹۵)
۱۲- آلبر کامو کتابهایی بر اساس داستان واقعی، داستان کوتاه،نمایش نامه و مقاله نوشته است که در طول دوران زندگی و بعد از مرگش منتشر می‌شد.
۱۳- آلبر کامو در چهل و چهار سالگی جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. او دومین فرد جوان دریافت کننده جایزه نوبل بود. رودیارد کیپلینگ آن جایزه را در ۴۲ سالگی دریافت کرده بود.
۱۴- آلبر کامو در ۴۶ سالگی در اثر تصادف درگذشت. ناشر و دوست او میشل گالیمرد نیز در تصادف مرد. آلبر در جیبش یک بلیط قطار داشت. او در لحظه آخر تصمیم گرفت با میشل هم‌مسیر شود.
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.