تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
۱۰ دانستنی کوتاه درمورد ویلیام شکسپیر

۱۰ دانستنی کوتاه درمورد ویلیام شکسپیر

ویلیام شکسپیر، شاعر و نمایشنامه‌نویس پرآوازه‌ی قرن ۱۷ انگلستان است. در ادامه ۱۰ دانستنی کوتاه را راجع به او می‌خوانیم.

۱_ اسم شکسپیر به بیش از ۸۰ میلیون نوع هجی شده‌است، از جمله Sheppere و Shaxberd.

۲_ تحت رژیم جوزف استالین، نمایش هملت به دلیل افسردگی و نامطمئنی هملت که در تضاد با روحیه‌ی خوش بین، پرقدرت و زلال جماهیر شوروی بود، ممنوع اعلام شده بود.

۳_ باور عموم بر این است که شکسپیر در ۲۳ آوریل ۱۵۶۴ به دنیا آمده. ۲۳ آوریل روز ملی انگلستان است. این روز همچنین زمان درگذشت شکسپیر در سال ۱۶۱۶ و در سن ۵۲ سالگی است.

۴_ در نوامبر ۱۵۸۲، شکسپیر درخواست مجوز برای ازدواج با Anne Whateley کرد، Whateley می‌تواند خطای کتبی برای Anne Hathaway باشد که او حوالی ۳۰ نوامبر با او ازدواج. آن در آن زمان ۳ ماهه باردار بود.

۵_ ویلیام و آن ۳ بچه داشتند. اولی در سال ۱۵۸۳ به دنیا آمد و دوقلوها در ۱۵۸۵.

۶_ هیچ مدرکی دال بر اینکه شکسپیر بین سال‌های ۱۵۸۵ و ۱۵۹۲ چکار می‌کرده وجود ندارد. او در این زمان به لندن رفته و حرفه‌ی نویسندگی را آغاز کرده. اما از اینکه چطور کارش را شروع کرده و چطور انقدر سریع به شهرت رسیده سندی وجود ندارد.

۷_ در اسناد اسم شکسپیر به عنوان بازیگر وجود دارد، اما گمان می‌رود که او نقش‌های ساده‌ای همچون روح در هملت را بازی می‌کرده تا زمان بیشتری برای نوشتن داشته باشد.

۸_ براساس شواهد متنی و غزل‌های سروده شده توسط شکسپیر، برخی بر این باورند که او بایسکشوال بوده.

۹_ بسیاری از نمایشنامه‌های شکسپیر بر پایه‌ی نمایش‌نامه‌ها، داستان‌ها و اشعار پیشین بودند. این کار در آن زمان عادی بوده.

۱۰_ تئوری‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌گویند شکسپیر کارهای خودش را ننوشته و عمدتا بر این باورند که شخصی به نام Edward de vere نوشته‌هایش را تحت نام شکسپیر منتشر می‌کرده. اما درگیری بین مدعیان همچنان بالاست و هرکدام شواهد و مدارکی ارائه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.