تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
صنعت کتابفروشی و نشر، جزو صنایع آسیب دیده بخاطر کرونا

صنعت کتابفروشی و نشر، جزو صنایع آسیب دیده بخاطر کرونا

ویروس کرونا علاوه بر مشکلاتی که برای سلامتی هموطنان کشور ایجاد کرده، صنایع و بازارهای مختلفی را نیز تحت الشعاع خود قرارداده‌است. یکی از این صنایع، صنعت کتابفروشی و نشر است.

به دنبال پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، صنعت کتابفروشی در فهرست مشاغل آسیب دیده بخاطر کرونا قرارگرفت.

در تازه ترین فهرست مشاغل آسیب‌دیده از سوی بانک مرکزی اینطور آمده‌است:  «به استناد نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مصادیق تشخیصی آن وزارتخانه در خصوص بند‌(۱۰) مشتمل بر کتابفروشان، ناشران، موزعان (کتاب، کتاب‌های هنری، پوستر) و کارت‌پستال‌فروشان است با توجه به مشاغل مورد اشاره و ضمن اعلام این‌که فهرست رسته‌های اعلام شده در این بخشنامه، جایگزین بخشنامه قبلی در این ارتباط است، این موضوع به قید تسریع به تمام واحدهای آن بانک ها و مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ می‌شود.»

مشاغل فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا طی امروز و فردا، پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت‌ماه فرصت دارند با مراجعه به وبسایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعات رشته فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا را ثبت‌ کنند. این مشاغل شامل نشر، چاپ، ادبیات، قرآن و عترت، عرضه محصولات فرهنگی و زیارتی می‌شوند.

این بخش با هدف بهره مندی صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای متقاضی دریافت حمایت دولتی از بسته‌های حمایتی دولت، برای جبران خسارت کرونا طراحی شده‌است.

منبع خبر: ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.