تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
حیوانات خانگی عجیب نویسنده‌ها

حیوانات خانگی عجیب نویسنده‌ها

هیچ چیزی بهتر از لم دادن روی مبل یا صندلی مورد علاقه‌تان و خواندن کتابی خوب، درحالی‌که سگ، گربه و یا حتی مرغ‌تان پیش‌تان است، نیست. حتماً دلیلی وجود دارد که خیلی از کتاب‌خوان‌ها و نویسندگان اهل نگهداری از حیوان خانگی هستند. شاید آن‌ها دوست و همراهی را برای ساعات تنهایی‌شان می‌خواهند. شاید موجود بغل کردنی‌ای می‌خواهند که از دست کارهایشان خسته نشود و اعتراضی نکند. به هر ترتیب، بسیاری از نویسندگان حیوانات خانگی داشته‌اند و در این مطلب می‌خواهیم با حیوانات خانگی نویسندگان معروف آشنا شویم.

۱-گریپ، کلاغ چارلز دیکنز

 چارلز دیکنز بسیار دوستدار حیوانات بود. او از گربه‌ها، سگ‌ها، قناری، کره اسب، عقاب و چندین کلاغ به نام گریپ نگهداری می‌کرد. اولین کلاغ او حتی تقلید از گفتار را یاد گرفت. گویا ملاقات با گریپ و علاقه چارلز دیکنز به کلاغ‌ها باعث شده تا ادگار آلن پو نیز درباره کلاغ‌ها بنویسد.

۲– بمبینو، گربه مارک تواین

 مارک تواین قاشق گربه‌اش بمبینو بود. این گربه یک بار گم شد و مارک تواین آگهی‌ای با ۵ دلار مژدگانی در روزنامه چاپ کرد. بمبینو بعداً در حیاط همسایه پیدا شد اما تا مدت‌ها بعد طرفداران این نویسنده گربه به دست دم در خانه او ظاهر می‌شدند و ادعا می‌کردند که گربه‌ای پیدا کرده‌اند همان بمبینو است.

۳-طاووس‌های فلانری اوکانر

 این نویسنده و مقاله‌نویس اهل نگهداری از طاووس‌ها بود. وی در مزرعه‌اش بیش از صد طاووس پرورش داده بود و از آن‌ها به‌عنوان “پادشاه پرنده‌ها” یاد می‌کرد. علاوه بر طاووس او از اردک، شترمرغ و احتمالاً توکان نگهداری می‌کرده‌است.

۴-پامپکین، سگ کرت وانه‌گت

 پامپکین سگ پشمالوی کرت وانه‌گت و تقریباً یار و همراه همیشگی‌اش بود. وی یک‌بار گفت:« من نمی‌توانم بین عشقی که با آدم‌ها دارم و عشقی که به سگ‌ها دارم تمایزی قائل شوم.»

۵-پینکا، سگ ویرجینیا وولف

 ویرجینیا وولف عاشق سگ‌های نژاد کوکو اسپانیل بود و پینکای عزیزش اغلب کنارش بود.

۶-اسنووایت، گربه ارنست همینگوی

 ارنست همینگوی اهل نگهداری از گربه‌ها بود. او اولین بار گربه شش انگشتی را از یک کاپیتان کشتی دریافت کرد و خیلی زود خودش گربه های بیشتری را به سرپرستی گرفت.

۷-خرس لرد بایرون

 لرد بایرون در اوایل دهه ۱۸۰۰ سعی کرد سگش را همراه خود به کالج ترینیتی بیاورد، اما به او گفتند که سگ‌ها اجازه ورود به محوطه دانشگاه را ندارد، بنابراین او به جای آن یک خرس آورد.

۸-بسکت، سگ گرترود استاین

 گرترود استاین و شریک زندگی‌اش عاشق پودل‌های سفید بودند و همیشه اسم آن‌ها را بسکت می‌گذاشتند.

۹-مرغ‌های آلیسون واکر

 آلیسون واکر نه‌تنها از مرغ‌ها به‌عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کرد، بلکه یک کتاب هم در مورد رابطه‌اش با مرغ‌هایش نوشت. وی در این کتاب خودش را مامان مرغ‌هایش خطاب کرده‌است.

۱۰-توبی و چارلی، سگ‌های جان اشتاین بک

 جان اشتاین بک هم بسیار دوستدار این یاران وفادار خود بود و حتی در کتاب‌هایش به تفصیل از آن‌ها صحبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.