تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
6 روش خلاق برای نام گذاشتن بر روی کاراکترهای داستانی

6 روش خلاق برای نام گذاشتن بر روی کاراکترهای داستانی

وقتی شروع به نوشتن داستان خود می‌کنید، چقدر طول می‌کشد تا نامی برای کاراکترهای خود پیدا کنید؟ انتخاب نام صحیح برای قهرمان و ضد قهرمان خود ممکن است زمان زیادی ببرد بخصوص زمانی که نمیدانید چطور داستان‌تان را شروع کنید

چگونه اسامی جالبی برای کاراکترهای داستان خود پیدا کنیم

استفاده از هر یک از شیوه‌های زیر زمان لازم برای پیدا کردن نام کاراکترها را کم کرده و اجازه میدهد بیشتر به نوشتن داستان بپردازید.

  • نام کاراکتر را با مضمون داستان منطبق کنید

آیا شما طرفدار نمادپردازی هستید؟ مضامین داستان خود را یادداشت کنید و سپس سراغ وبسایت تولید نام یا وبسایت اسامی کودکان بروید و دنبال اسم‌هایی مرتبط با مضمون خود بگردید.

  • از نام حیوان خانگی و خیابان خود استفاده کنید

آیا برای پیدا کردن نام کاراکتر خود گیج شده‌اید؟ از نام حیوان خانگی خود به عنوان اسم و از نام خیابان‌تان به عنوان فامیلی کاراکترتان استفاده کنید.

  • نام نویسندگان مورد علاقه خود را ترکیب کنید

شاید راحت نباشید از نام نویسندگان زنده استفاده کنید . نامی چون جک همینگوی چطور؟ میتوانید نام جک لندن را با همینگوی ترکیب کنید.

  • از مترجم اسامی استفاده کنید

مترجم اسامی به نویسنده اجازه می‌دهد تا به راحتی نامهایی را به زبانهای دیگر پیدا کند. بدین منظور باید نامی را در ذهن داشته باشید. و آن را به مترجم بدهید. وارد موتور جستجوگر مورد علاقه خود شوید و « ترجمه کننده‌های اسامی  « یا  « نام من در زبانهای دیگر» مانند چینی یا عبری را جستجو کنید. سایتهای زیادی وجود دارند که نام شما را به زبانهای دیگر ترجمه می‌کنند.

  • از دایره المعارف و قوه خلاقیت خود استفاده کنید

صرف نظر از ژانر داستانی خود ببینید داستان‌تان در کجا اتفاق می‌افتد. چیدمان داستان شما میتواند الهام بخش نامهای زیادی برای کاراکترهایتان باشد. آیا  در داستان شما به کوه اشاره می‌شود؟ آیا کوه بخشی از فرهنگ کاراکتر داستان شماست؟ آنگاه به دنبال مردمانی بگردید که کوه بخشی از فرهنگ آنهاست مانند مردمان ساکن کوه آند و پرو و آپاچی‌های شمال امریکا. اگر داستان شما در سیاره‌ای دیگر اتفاق می‌افتد چطور؟ فضای داستان شما میتواند شبیه به مکانی که قبلا در روی زمین به آنجا رفته رفتید‌اید یا ترکیبی از چند مکان مختلف باشد. به مکانهای واقعی که الهام بخش فضایی بیرون – سیاره‌ای هستند فکر کنید و سپس به مردمانی که در این مناطق زندگی می‌کنند بیندیشید. درباره این مکانها تحقیق کنید تا دیدگاهی نسبت به فرهنگ داستان خود بدست آورید. بعد از کامل کردن تحقیقات خود بر روی فرهنگ یا فرهنگهایی که الهام بخش فرهنگ داستان شما هستند، از اسامی واقعی در این فرهنگها برای نام نهادن بر روی کاراکترهای خود استفاده کنید.

  • نام یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را بگذارید

این ساده ترین شیوه برای خلق نامی برای کاراکتر شماست زیرا شما در واقع آن را خلق نمی‌کنید. تنها کاری که می‌کنید کپی کردن است. شاید پدرتان قهرمان شما باشد، بنابراین میتوانید نام او را بر روی نام قهرمان داستان خود بگذارید. البته در این صورت باید مراقب باشید . اجازه بگیرید و از قبل به فردی که از نام او استفاده کرده‌اید اطلاع دهید که در داستان چطور معرفی می‌شوند. ممکن است بگویید فقط از نام او استفاده می‌کنید اما برخی از ویژگی‌های شخصیتی ممکن است ناخودآگاه به داستان شما نفوذ کنند. بخصوص اگر از آن نوع نویسندگانی هستید که حاشیه نمی‌روید و داستان را از همان ابتدا باز می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.