تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
4 شیوه برای مدیریت مستقل نویسی در دوران تعطیلات

4 شیوه برای مدیریت مستقل نویسی در دوران تعطیلات

شما چگونه در تعطیلات امور فریلنسری خود را مدیریت می‌کنید؟ از آنجایی که فریلنسرها از هر جایی میتوانند کار کنند، اوقات بیشتری را نسبت به همکاران استخدامی خود با خانواده و دوستان‌شان سپری می‌کنند. معمولا اعضای خانواده همیشه این موضوع را درک نمی‌کنند که چون شما همیشه برای تعطیلات در خانه هستید لزوما وقت آزاد ندارید.

چگونه این انتظارات را مدیریت می‌کنید و همزمان اعضای خانواده و مشتریان خود را راضی نگه می‌دارید؟

  • با آنها صحبت کنید

ساده ترین روش برای مدیریت کردن انتظارات دیگران صحبت کردن با آنهاست. به اعضای خانواده خود بگویید که از دیدن آنها در تعطیلات هیجان زده هستید و بخشی از اوقات‌تان را باید صرف کار کردن کنید. موقعیت خود را به شکلی مثبت برایشان توضیح دهید مثلا بگویید: از آنجایی که شما خویش فرما ( فریلنسر) هستید، این فرصت را دارید که در عین درامد داشتن و حفظ روابط‌تان با مشتریان خود،  اعضای خانواده را در تعطیلات ببینید. افرادی که سر کار می‌روند این موقعیت طلایی را ندارند. وقتی به آنها در مورد کار کردن خود در تعطیلات اطلاع دادید باید حد و مرزهای روزهای کاری خود را به آنها اطلاع دهید. مثلا میتوانید بگویید من باید بیشتر ساعات پنجشنبه را کار کنیم اما میتوانم پنجشنبه شب به دیدن مادربزرگ بروم. و کل روز جمعه آزادم. از ابتدا محدودیت‌های زمانی خود را به آنها اطلاع دهید. وقتی از ابتدا برنامه کاری خود را به دیگران اطلاع دهید آنها میتوانند خود را برای تغییرات موقت در برنامه زمان بندی‌شان آماده کنند.

  • حجم کاری خود را تقسیم کنید 

اگر یک روز کاری شما دارای وقت تلف کردنهای زیاد و گپ زدن در شبکه‌های اجتماعی در حین انجام کار است، وقت آن است که دست از حواس پرتی بردارید و متمرکز شوید. سعی کنید حجم کاری خود را به بازه‌های زمانی مجزا تقسیم کنید : مثلا از ۸ صبح تا ظهر در روزهای تعطیل. باید تا حد ممکن از تعلل کردن دست بردارید تا کارتان را در یک بازه زمانی از پیش تعریف شده تحویل دهید. 

اگر دوست دارید بین بازه‌های کاری خود ۲۰ دقیقه استراحت کنید باید آن را به بازه‌های استراحتی ۵ دقیقه‌ای تقسیم کنید. اگر نمیتوانید کار خود را در بازه زمانی تعیین شده انجام دهید، بعد از آنکه همه خوابیدند چند ساعت بیشتر کار کنید. به برنامه زمانی خانواده‌تان دقت کنید تا بهترین زمان را برای انجام کارهایتان پیدا کنید.

آیا خانواده شما دوست دارند بعد از صرف نهار جلوی تلویزیون یکی دو ساعتی را استراحت کنند؟ این زمان میتواند زمان ایده آلی برای کار کردن شما باشد.

  • وقتی کار نمی‌کنید در لحظه حضور داشته باشید

ممکن است وقتی کارتان تمام شد گوشی‌تان را نخواهید خاموش کنید. اما میتوانید آن را در جیب‌تان بگذارید یا حداقل نوتیفیکیشن‌های ایمیل خود را خاموش کنید. وقتی به خانواده‌تان می‌گویید که برای فعالیتهای خاصی حاضر می‌شوید، در لحظه حضور داشته باشید. سعی کنید در زمانی که باید کار کنید، واقعا کار کنید و وقتی کار نمی‌کنید آن را کنار بگذارید.

  • لازم نیست همه کارها را انجام دهید

خانواده و مشتری فشار یکسانی را بر شما وارد می‌کنند: شما باید همه کارها را انجام دهید در غیر این صورت جزیی از تیم آنها نیستید. اشکالی ندارد به آنها نه بگویید. ایرادی ندارد که به آنها بگویید بعد از صرف شام نمیتوانید با آنها مونوپلی بازی کنید زیرا باید

یکی از کارهایتان را به اتمام برسانید . همچنین ایرادی ندارد که به  مشتریان خود بگویید یکی از وظایف محوله‌تان را نمیتوانید انجام دهید زیرا باید به دیدن خانواده‌تان بروید. یا میتوانید درخواست ضرب الاجلی را بکنید که سر رسید آن بعد از تعطیلات است. لازم نیست همیشه در دسترس باشید. بسیاری از فریلنسرها این موضوع را فراموش می‌کنند.تعیین حد و مرز برای خود، خانواده و مشتریان – و صحبت کردن در مورد آنها  – کلید داشتن تعطیلاتی شاد و انجام کارهایتان به طور هم زمان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.