تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
۷ نکته برای توصیف صورت در نوشته

۷ نکته برای توصیف صورت در نوشته

صورت انسان نکات زیادی را درباره او آشکار می‌کند. در نوشته خلاقه توصیف صورت کاراکتر میتواند اطلاعاتی درباره هویت و احساسات او را برملا کند. نویسنده میتواند روی خصوصیات چهره فرد از جمله چشمها یا دهان تمرکز کرده یا صورت را به صورت کلی به تصویر بکشد. خصوصیات فیزیکی صورت کاراکتر شما جزییات مهمی هستند که باید در داستان خود وارد کنید. این خصوصیات به جان بخشیدن به کاراکتر بخصوص وقتی برای اولین بار آنها را معرفی می‌کنید نقش بسزایی دارند. آنها همچنین میتوانند احساسات و واکنشهای او را آشکار کنند و بدون تکیه بر دیالوگ حال و هوای صحنه را نشان دهند. در کنار خصوصیات شخصیتی، شکل بدن، زبان بدن، خصوصیات ظاهری، ویژگی‌های منحصربفرد صورت کاراکتر اطلاعات زیادی در مورد او به ما می‌دهد. در زیر به هفت نکته برای توصیف صورت در نوشته اشاره می‌کنیم:

  1.  هنگام توصیف چهره کاراکتر، از زبان تمثیل استفاده کنید. وقتی برای اولین بار کاراکتری را معرفی می‌کنید و میخواهید تصویری از آن در ذهن خواننده نقش ببندد، به جای تعریف خصوصیات واضح فیزیکی از زبان تمثیل استفاده کنید. ایرادی ندارد که بگویید او موهایی بلوند دارد. اما در عوض میتوانید بگویید او موهای طلایی رنگی به سان خورشید دارد.
  2. حالاتی را در چهره او ایجاد کنید که احساساتش را نشان دهد. نحوه حرکت هماهنگ چشمها، ابروها، بینی، پیشانی، دهان وچانه احساسات کاراکتر را به خواننده نشان می‌دهد. ممکن است کاراکتر در هنگام عصبی شدن تیک پیدا کند. مثلا ابرویش را بالا ببرد یا دهانش را هنگام خندیدن کج کند. میتوانید به جای دیالوگ از حالات صورت کاراکتر برای آشکار کردن احساسات او  استفاده کنید.
  3. موهای کاراکتر را طوری آرایش کنید که بازتابی از داستان او باشد. موی کوتاه پسرانه میتواند معرف سرباز نظامی یا کسی باشد که دوست دارد کنترل همه چیز را در دست داشته باشد. موی دم اسبی نشان دهنده کاراکتری جوان است. رنگ موی کاراکتر را به شکلی جالب توصیف کنید و تنها رنگ آن را بیان نکنید.بین اینکه کاراکترتان مویش را رنگ میکند یا رنگ طبیعی آن را حفظ می‌کند تفاوت وجود دارد. یک تاجر زن موفق ممکن است موی کوتاه یا تا روی شانه داشته باشد. یک موسیقی دان ممکن است موی بلندی داشته باشد. مدل موی کاراکتر خود را با شخصیتش منطبق کنید.
  4. موهای صورت را به عنوان عنصری در سبک کاراکتر به کار ببرید. اینکه کاراکتر مذکر موهای صورتش را چگونه نگه می‌دارد مطالب زیادی درمورد او می‌گوید. اگر همیشه ریشش تراشیده است، احتمالا شغل دفتری معمولی دارد. کمی ته ریش نشان دهنده آن است که کاراکتر شغل غیر رسمی تری دارد. ریش، خط ریش، ریش بزی کاراکتر مرد را به تصویر می‌کشد و زندگی و شغلش را نشان میدهد.
  5. توجه داشته باشید که چشمها پنجره‌ای به سمت روح فرد هستند. روشهای مختلفی برای به تصویر کشیدن چشمها وجود دارد. خصوصیات واضح چشم مانند رنگ آن را توصیف کنید. حالتهای آن  – گرد، بادامی و باریک را نشان دهید. به پلکها و مژه‌ها فکر کنید. موقعیت چشم را در ارتباط با سایر اجزای صورت به تصویر بکشید. حرکتهای خاص چشمی را به کاراکتر ببخشید تا احساسات او را آشکار کنید
  6. پوست کاراکتر را توصیف کنید. رنگ و بافت پوست کاراکتر نشان دهنده سبک زندگی کاراکتر است. صورت یک کودک ممکن است کک و مک داشته باشد. پوست کاراکتر بیمار باید رنگ پریده باشد. یک گاوچران پیر ممکن است زیبا، اما دارای پوستی پر چین و چروک باشد
  7. به کاراکتر خود خصوصیات چهروی خاص ببخشید. یک کاراکتر را با خصوصیات صورت متمایز از سایر کاراکترها جدا کنید. به او چال خنده یا کک و مک بدهید. چشمانش را ضعیف توصیف کنید تا عینک بزند. ممکن است آرایش غلیظ داشته باشد. به روش‌های مختلفی فکر کنید که از طریق آن بتوانید   ویژگی‌های منحصر به فرد صورت را ایجاد و به تعریف کاراکتر کمک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.