تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
۱۷ دانستنی درمورد کریستوفر پائولینی

۱۷ دانستنی درمورد کریستوفر پائولینی

کریستوفر پائولینی رمان نویس امریکایی است که با  مجموعه رمانهایش به نام چرخه وراثت به شهرت رسید. او زاده ۱۷ نوامبر ۱۹۸۳ در لوس آنجلس است.کریستوفر در خانه تحصیل کرد و در ۱۵ سالگی از طریق دوره‌های مکاتبه‌ای از دبیرستان فارغ التحصیل شد.  او به محض فارغ التحصیل شدن از دبیرستان کتاب اولش به نام چرخه وراثت را تحت عنوان اراگون نوشت که توسط چاپخانه پدرش به چاپ رسید.

حقایق جالب در مورد کریستوفر پائولینی

 1. کریستوفر پائولینی با پوشیدن یک لباس قرون وسطایی و بازدید از بیش از ۱۳۵ مدرسه و کتابخانه انتشار اراگون را تبلیغ کرد.
 2. لباس قرون وسطایی کریستوفر پائولینی شامل یک پیراهن قرمز، چکمه‌های بند دار، کلاه مشکی و شلوار مشکی بود.
 3. کریستوفر روی جلد اولین چاپ کتاب اراگون را خودش نقاشی کرد
 4. پسرخوانده کارل هیاسن نویسنده، اراگون را در سال ۲۰۰۲ در یک کتابفروشی پیدا کرد و به قدری کتاب را پسندید که کارل آن را نزد ناشر خود آلفرد آ. کناف برد. سپس آلفرد نسخه دوم اراگون را در آگوست ۲۰۰۳ منتشر کرد
 5. ۵-      کناف اراگون را با مبلغی نامشخص شش رقمی خریداری کرد. این در شرایطی بود که خانواده پائولینی از نظر اقتصادی در مضیقه بودند زیرا وقت و انرژی زیادی را صرف تبلیغ کتاب کرده بودند.
 6. کریستوفر به دلیل چاپ کتاب اراگون توسط انتشارات کناف تبدیل به نویسنده‌ای مشهور در نوزده سالگی شد
 7. اراگون برای فیلم نامه مورد قبول واقع شد و فیلم آن در سال ۲۰۰۶ پخش شد
 8. کریستوفر پائولینی مقاله‌ای با عنوان همه چیز با کتاب آغاز شد نوشت که متعاقباً در وبسایت گایز رایت فور گایز در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.
 9. مجموعه چرخه وراثت شامل چهار رمان اراگون ( ۲۰۰۲)، ارشد (۲۰۰۵)، بریسینگر (۲۰۰۸) و وراثت ( ۲۰۱۱) می‌باشد.
 10. از مجموعه چرخه وراثت در سرتاسر جهان ۳۵ میلیون نسخه فروش رفته است
 11. مجموعه چرخه وراثت به زبانهای مختلف ترجمه و در ۵۲ کشور جهان منتشر شده است
 12. نسخه‌های ویژه‌ای از کتاب‌های کریستوفر پائولینی منتشر شده که شامل مختصری از تاریخ دنیاهای خیالی، پوسترها و سخنان برگزیده است
 13. کریستوفر گفته است که ممکن است کتابهای دیگری به مجموعه چرخه وراثت اضافه کند
 14. هنگامی که کریستوفر پائولینی نوشتن اراگون را آغاز کرد، ادر تلاش برای ایجاد یک چالش شخصی در مقابل نوشتن به قصد انتشار بود.
 15. کریستوفر پائولینی برای نوشتن رمان‌هایش کتابهایی را درباره نویسندگی مطالعه کرد. او داستان رابرت مک کی و کاراکترها و دیدگاه اورسون اسکات کارت را خواند.
 16.  با آنکه کریستوفر بعد از اتمام دبیرستان از دانشگاه ریدکالج پورتلند پذیرش گرفت تصمیم گرفت برای سفر به دور کشور و تبلیغ کتاب اراگون دانشگاه نرود
 17. کتاب اراگون کریستوفر پائولینی برای کسب رتبه برتر در لیست پرفروش ترین‌های نیویورک تایمز با هری پاتر و فرمان ققنوس جی کی رولینگ  در سال ۲۰۰۴ رقابت کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.