تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
۱۶ دانستنی درمورد باربارا کارتلند

۱۶ دانستنی درمورد باربارا کارتلند


باربارا کارتلند نویسنده‌ای انگلیسی بود که به دلیل رمانهای عاشقانه و تالیف بیش از ۷۰۰ کتاب در طول عمرش شهرت داشت. او در نهم جولای ۱۹۰۱ در بیرمینگهام انگلیس بدنیا آمد. پدرش برترام کارتلند افسر ارتش و مادرش مری همیلتون اسکوبل بود. او دو برادر کوچکتر به نامها رونالد و آنتونی داشت. پدرش در جنگ جهانی اول در میدان نبرد فلاندر کشته شد و مادرش با بازکردن یک فروشگاه لباس فروشی در لندن خانواده را تامین می‌کرد. باربارا در مدرسه الیس اوتلی و سپس دانشکده دختران مالوِرن تحصیل کرد و قبل از آنکه گزارشگر و نویسنده رمانهای عاشقانه شود در ابی هاوس تحصیلاتش را به پایان رساند.


حقایقی جالب در مورد باربارا کارتلند


۱- باربارا کارتلند بعد از اتمام تحصیلش در ابی هاوس به عنوان مقاله نویس ستون شایعات روزمره در روزنامه دیلی اکسپرس مشغول به کار شد.
۲- اولین رمان منتشر شده باربارا اره مویی(۱۹۲۲) بود که در زمان کارش به عنوان مقاله نویس ستون شایعات روزنامه به چاپ رسید.
۳- باربارا در سال ۱۹۲۰ نمایشنامه‌هایی را نوشت . یکی از نمایشنامه‌های او به نام پول خون توسط دفتر لرد چمبرلین به دلیل داشتن صحنه‌های مستهجن ممنوع شد
۴- باربارا با یک افسر ارتش انگلیسی به نام الکساندر جورج مک کورکودال در سال ۱۹۲۷ ازدواج کرد. او اهل اسکاتلند و وارث چاپخانه بود. آنها در سال ۱۹۳۳ از یکدیگر جدا شدند. او یک فرزند دختر به نام رِین داشت.
۵- باربارا با عموزداه‌ی شوهر اولش هیو مک کورکودال در سال ۱۹۳۶ ازدواج کرد. از او هیو دو فرزند پسر به نامهای ایان و گلن به دنیا آورد.
۶- باربارا کارتلند آنقدر کتاب مینوشت که در سال ۱۹۷۶ به دلیل داشتن بیشترین کتاب منتشر شده در طول یک سال نامش وارد کتاب رکوردهای گینس شد.
۷- باربارا کارتلند تا دهه ۱۹۷۰ هر سال به طور متوسط ۲۳ کتاب می‌نوشت. وی معروف بود که رمان‌هایش را دیکته می‌کند
۸- اگرچه درصد زیادی از کارهای او به رمان‌های عاشقانه اختصاص داشت، اما وی همچنین به نوشتن موسیقی، نمایشنامه، شعر، مقالات مجله و اپرا می‌پرداخت.
۹- رمان‌های عاشقانه باربارا کارتلند اغلب مربوط به عاشقانه‌های دوران ویکتوریایی قرن نوزدهم بود، اگرچه برخی از کارهای قبلی او برای زمان خود بسیار مستهجن بود.
۱۰- باربارا کارتلند در کل زندگی خود ۷۲۳ رمان نوشت. رمان‌های او به بیش از ۳۶ زبان ترجمه شده و بیش از ۲ میلیارد نسخه فروش داشته است.
۱۱- باربارا کارتلند یکی از پرفروش ترین و موفق ترین نویسندگان قرن بیستم است.
۱۲- باربارا کارتلند با خانواده سلطنتی ارتباط داشت. دیانا، پرنسس ولز نوه ناتنی او بود
۱۳- باربارا کارتلند در سال ۱۹۹۱ توسط ملکه الیزابت دوم به عنوان بانوی فرمانده والا مقام امپراتوری بریتانیا معرفی شد. این افتخار به دلیل فعالیتهای ادبی، سیاسی و اجتماعی ۷۰ ساله او به وی اعطا شد
۱۴- مجله Vogue از باربارا کارتلند به عنوان \”ملکه عاشق\” یاد کرده است
۱۵- باربارا به پوشیدن لباسهایی به رنگ مورد علاقه‌اش یعنی صورتی و کلاههای پردار شهرت دارد.
۱۶- باربارا کارتلند در ۲۱ مه ۲۰۰۰ در سن ۹۸ سالگی درگذشت. او در زیر درختی در املاک شخصی‌اش دفن شد. درخت توسط ملکه الیزابت اول کاشته شده بود

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.