تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
چگونه هیولایی ترسناک برای خواننده ترسیم کنیم؟

چگونه هیولایی ترسناک برای خواننده ترسیم کنیم؟

بسیاری از رمانهای ترسناک هیولا دارند اما لزوما همه آنها ترسناک نیستند. تعریف هیولا بسته به مخاطب یا خواننده متفاوت است. ممکن است در یک برنامه تلویزیونی یک زامبی ترسناک باشد اما برای برخی دیگر هیولاهای روانی ترسناکتر باشند. طراحی هیولا می‌تواند مانند یک خون آشام یا گرگینه، از یک موجود اسطوره‌ای آشنا پیروی کند، یا می‌تواند موجودی خیالی باشد.

خصوصیات هیولا چیست؟

  • خصوصیات فیزیکی: هیولاها ممکن است بزرگ و قدرتمند باشند مانند کینگ کونگ. میتوانند اندامی لاغر، دندانهایی تیز، بازوهای هشت پایی و زرهی آهنین داشته یا موجودی کاملا کوچک باشند. خصوصیات فیزیکی هیولا تنها اهمیت ندارند. طراحی کاراکتر هیولای شما  باید با پیش زمینه‌ای که ساخته‌اید هماهنگ باشد. مثلا اگر بال دارند باید با آن پرواز کنند. هیولاها موجوداتی تزیینی نیستند – آنها بازتابی از عمیق ترین ترسهای افراد می‌باشند.
  • خصوصیات روانی: برخی بر این باورند که هیولاهای واقعی آنهایی هستند که به درون ذهن ما رخنه می‌کنند. هیولاها وقتی وارد فوبیا ما شوند به شدت ترسناکند. هیولاها همچنین ممکن است تجلی نمادین یا احساسی داشته باشند. گاهی اوقات هیولاها ارتباطی با کاراکترها ندارند بلکه کاراکترها خودشان افکار ترسناکی از هیولاها را در ذهنشان می‌سازند که باعث افزایش ترس داستان می‌شود.
  • افراد هدف: آیا هیولا از بچه‌ها تغذیه می‌کند؟ آیا با حس کردن بوی خون وحشی می‌شود؟ چه چیزی هیولای شما را تحریک می‌کند؟ چه زمانی و چرا ظاهر می‌شود؟ دانستن آنچه که هیولای شما را تحریک می‌کند کلید درک رفتار آنها است و باعث می‌شود خواننده او را درک کند. 
  • نقطه ضعفها: آیا چیزی هست که بتواند هیولا را از بین ببرد؟ آیا هیولا را میتوان شکست داد؟ آیا از نور  متنفر است؟ تعیین کردن محدودیت برای هیولا باعث میشود او موجودی باورپذیرتر باشد. با این حال نداشتن نقطه ضعف به ترسناکی او می‌افزاید

چگونه یک هیولا خلق کنیم؟

  1. پیش زمینه مختصری ارائه کنید. ممکن است هیولای شما در دنیای واقعی وجود نداشته باشد اما باز هم نیازمند پیگیریهای منطقی است. هیولا از کجا آمده است؟ چرا ظاهرش این گونه است؟ آیا ساخته دست بشر است یا مخلوقی طبیعی است؟ لازم نیست به تک تک سوالات مربوط به هیولا در نوشته خود پاسخ دهید اما خواننده باید کمی اطلاعات پیش زمینه در مورد آن داشته باشد.
  2. برای تخیل خود فضا بگذارید. با وجود آنکه میخواهید خواننده تصویر کاملی از هیولای شما داشته باشد، قوه تخیل فرد همیشه ترسناکتر از هر مخلوق دیگری است. گذاشتن فضای خالی برای خواننده باعث می‌شود تا او  آن را با ترسناکترین ترسهای خود پر کند.
  3. برایش اسم تعیین کنید. شخصیت دادن به هیولا باعث نزدیکتر کردن او به واقعیت می‌شود و اسم گذاشتن برای او ملموس ترش میکند. گاهی ترس از نام در دو پهلو بودن آن نهفته است و گاهی میتواند اسمی باشد که ترسناک به نظر می‌رسد. و یا گاهی اوقات نام یکی از شرورهای افسانه‌ای ترسناک باشد.
  4. کشتن او را سخت کنید. گاهی اوقات  هیولا سرسخت است و باید با او جنگید و گاهی کشتن او رازی دارد که تا انتهای داستان پنهان باقی می‌ماند. هیولاهایی که به راحتی کشته نمی‌شوند لحظات پرتنش شدیدی را ایجاد می‌کنند و خواننده را منتظر نگه می‌دارند. هر چه کشتن‌شان سخت تر باشد، ترسناکتر می‌شوند.
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.