تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
پرفروش ترین کتاب‌های فرانسوی در دوران قرنطینه

پرفروش ترین کتاب‌های فرانسوی در دوران قرنطینه

نتیجه یک مطالعه آماری در فرانسه نشان می‌دهد مطالعه به عنوان یک فعالیت فرهنگی در فرانسه بیشتر از سایر فعالیت‌ها و سرگرمی‌های دیگر نظیر گوش دادن به موسیقی و یا بازی‌های ویدئویی طرفدار داشته و از هر ۱۰ فرانسوی‌ ۸ نفر در روزهای قرنطینه به طور متوسط یک کتاب خوانده‌ و ۳۴درصد نیز گفته‌اند در قرنطینه بیشتر توانسته‌اند کتاب بخوانند.

علی‌رغم کاهش خرید نسبی کتاب در فرانسه، ۱۵.۵ میلیون کتاب بین ۱۶مارس تا ۱۰می در این کشور به فروش رفته که کتاب‌های داستانی و در فرمت جیبی در طول هشت هفته قرنطینه بیشترین طرفدار و خواننده را داشته است.

مطالعه‌ای که از ۸ تا ۱۱ماه می بر روی۴۱۰۷ شخص فرانسوی بالای ۱۸سال از طریق اینترنت صورت گرفته نشان داد که ۸۵درصد از فرانسوی‌ها در طی ‍۲ماه آینده قصد دارند کتاب خریداری کنند و از این میان ۸۸درصد کتاب‌های کاغذی را برای خرید ترجیح می‌دهند.

در میان نویسندگان فرانسوی کتاب‌های گیوم موسو به ویژه رمان آخرش که در فرمت جیبی و با عنوان «زندگی اسرارآمیز نویسندگان» در فرانسه عرضه شد بیش از دیگر نویسندگان در فرانسه خواننده داشته و پرفروش‌ترین کتاب روزهای قرنطینه در فرانسه بوده است.

رمان بعدی این نویسنده که «زندگی یک رمان است» نام دارد قرار است روز ۲۶می راهی کتابفروشی‌های فرانسه شود.

میشل بوسی دیگر نویسنده فرانسوی است که بعد از موسو کتاب‌هایش در روزهای قرنطینه توسط فرانسوی‌ها خوانده شده و آخرین اثرش «مجبورم خیلی سخت رویا ببافم» در رتبه دوم پرفروش‌ها در فرانسه قرار رفته است.

میشل بوسی تاکنون موفق شده سه بار در میان بیست نویسنده پرفروش در فرانسه قرار بگیرد.

و اورلی ولونی با کتاب «گیلاس روی کیک» در رتبه سوم پرفروش‌های قرنطینه در فرانسه قرار گرفته است. دیگر رمان این نویسنده جوان فرانسوی با عنوان «زاده شده زیر ستاره‌ای خوش» هفتمین کتاب پرفروش در روزهای قرنطینه در فرانسه بوده است.

آخرین کتاب لیلا سلیمانی با عنوان «سرزمین دیگران» نیز که چند روز پیش از قرنطینه از سوی نشر گالیمار در فرانسه منتشر شد رتبه دهم پرفروش‌های فرانسه را به خود اختصاص داده است.

پی‌یر لومتر با اثر «آینه دردهای ما» و انیس لودیگ با رمان «سرانجام به هم گفتن» نیز هرکدام خوانندگان خود را پیدا کرده و به ترتیب در رتبه ۱۳و ۱۴پرفروش‌ها قرار گرفته‌اند.

مجموعه کمیک آستریکس که پرفروش‌ترین کتاب در فرانسه در سال ۲۰۱۹بوده در قرنطینه نیز به مقدار قابل توجهی توسط فرانسوی‌ها خریداری شده است. آخرین سری این مجموعه ماجراهای گولوآ که کار مشترک آلبرت اودرزو و رنه گوسینی است تنها کتاب کمیک در بین پرفروش‌هاست که در رتبه بیستم این فهرست قرار گرفته است.

منبع:ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.