تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
نقل قول هایی از کریستوفر هیچنز

نقل قول هایی از کریستوفر هیچنز

کریستوفر هیچنز نویسنده، روزنامه نگار و منتقد انگلیسی بود. او به دلیل نقد فلسفه مذهبی به شهرت رسید. در زیر برخی از بهترین نقل قولهای عالمانه او را جمع آوری کرده ایم.

 1. بیش از آنچه انتظار دارید دیگران برای شما زندگی کنند ، برای دیگران زندگی نکنید
 2. هر تصوری که دیگران در مورد مادر ترزا دارند اشتباه است. شغل او احتمالا باید تنها شغل احساسی موفق قرن بیستم باشد.
 3. زنان قهرمان زندگی شما کیستند؟ زنان افغانستان، عراق و ایران که جان و زیبایی خود را برای مقابله در برابر حماقت حکومت دینی به خطر می اندازند.
 4. نظر من برای خودم کافی است و من حق دارم از آن در جمع اکثریت ،  و در هر مکان و هر زمانی دفاع کنم.
 5. افرادی هستند که نمی توانند مانند من درسی که از دوران جنگ هندوچین گرفته اند را فراموش کنند. اولاً این که دولت می تواند قاتل توده مردم باشد ،  وهمچنین یک توطئه گر و دروغگو. مادر ترزا دوست فقرا نبود. او دوست فقر بود. به گفته او  رنج هدیه ای از جانب خداست
 6. همه متخصصان را طوری تصور کنید که انگار آنها یک پستاندار هستند. هرگز تماشاگر بی انصاف یا احمقی نباشید.  آنها به خاطر خودشان به دنبال بحث و مناقشه هستند ؛ قبر زمان زیادی برای سکوت فراهم می کند
 7. اعتقاد ما یک باور نیست. اصول اخلاقی ما از روی ایمان نیست. ما فقط بر علم و عقل تکیه نمی کنیم ، زیراآنها  عواملی لازم و غیر کافی هستند  . ما به هر چیزی که با علم مغایرت داشته یا منطق را به چالش بکشد بی اعتماد هستیم.
 8. به شفقت اعتماد نکنید  ؛  داشتن عزت را برای خود و دیگران ترجیح دهید از اینکه دیگران شما را فردی متکبر یا خودخواه بنامند نترسید.
 9. همه درون خود کتابی دارند که در اکثر موارد باید در سینه شان باقی بماند
 10. من از مردن نمی ترسم زیرا چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. من پس از مردن نخواهم دانست که مرده ام . و اگر به هر نحوی بفهمم که زنده ام سورپرازیر دلپذیری خواهد بود. من سورپرایزها را دوست دارم
 11. آنچه بدون مدرک قابل ادعا است ، بدون مدرک نیز قابل نفی است
 12. ممکن است در بسیاری از مسائل با هم اختلاف داشته باشیم ، اما آنچه به آن احترام می گذاریم ، جستجوی آزاد ، ذهن باز و رفتن به دنبال ایده ها به خاطر خودشان است.
 13. اگر تا زمانی که کودک به سن عقل نرسیده، آموزش دینی مجاز نبود ، در دنیایی کاملاً متفاوت زندگی می کردیم
 14. آیا اینکه کودکان را از تصویر دوزخ بترسانیم و زنان را موجوداتی پست قلمداد کنیم به نفع دنیاست؟
 15. انسانها حیواناتی الگوگرا هستند که حتی یک نظریه بد یا نظریه توطئه را به هیچ ترجیح می دهند.
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.