تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
تمدید تخفیف ویژه پست کتاب

تمدید تخفیف ویژه پست کتاب

مهلت استفاده از تخفیف ویژه خدمات سامانه پست کتاب در طرح عبور از کرونا با کتاب، با موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان شهریور ۱۳۹۹ تمدید شد.

در طرح مذکور، از بیست و پنجم اسفند سال ۱۳۹۸ تا الان حدود ۲۷۰ هزار بسته کتاب ارسال شده‌است. این طرح که با هدف عدالت دسترسی به کتاب برای همه ایجاد شده‌است، با تخصیص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه پست کتاب، برای ارسال هر بسته کتاب به هر نقطه از کشور از طریق پست سفارشی تا ۲ کیلوگرم، تنها ۳۰ هزار ریال دریافت شده و مابقی مبلغ از بودجه یارانه کتاب به شرکت پست پرداخت می‌شود.

از زمان تاسیس سامانه پست کتاب تا ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۸، ۵۱۹ فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند، اما با اجرای طرح عبور از کرونا با کتاب این تعداد با افزایش ۴۱ درصدی به ۸۷۵ عضو رسیده‌است که از این تعداد، ۵۶۹ ناشر، ۱۷۹کتابفروش و ۱۲۷ فروشگاه  اینترنتی  را شامل می‌شود.

در طرح عبور از کرونا با کتاب ۸۲ هزار و ۶۵۰ بسته ارسالی‌(۹۲ درصد) متعلق به شهرها و ۷ هزار و ۳۵۰ بسته ارسالی (۸ درصد) به روستاها اختصاص داشته‌است؛ همچنین بیشترین میزان ارسال کتاب در این طرح متعلق به  تهران، قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت‌کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بوده‌اند.

ناشران، کتابفروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، با پروانه کسب و کار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه    posteketab.com  نسبت به ثبت‌نام و عضویت اقدام کنند؛ پس از ثبت‌نام حداکثر طی ۲۴ ساعت پنل پستی سامانه پست کتاب در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.