تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
ایان فلمینگ، خالق جیمز باند، را بهتر بشناسید

ایان فلمینگ، خالق جیمز باند، را بهتر بشناسید

ایان فلمینگ نویسنده‌ای انگلیسی و افسر اطلاعات نیروی دریایی بود که به خاطر خلق شخصیت جیمز باند در سری رمان‌های جاسوسی خود به شهرت رسید. ایان فلمینگ در ۲۸ می ۱۹۰۸ در لندن به دنیا آمد و پدرش عضو پارلمان بود. ایان برادر بزرگ‌تری به نام پیتر و دو برادر کوچک‌تر به نام‌های مایکل و ریچارد داشت. پدرشان حین خدمت در جنگ جهانی اول کشته شد. ایان ابتدا به کالج و سپس به مدرسه¬ی نظامی رفت و بعدتر برای رویترز کار کرد و مدتی در جایی دیگر مشغول رسیدگی به امور مالی بود و در جنگ جهانی دوم جاسوس شد. گویا تجربیات او به‌عنوان یک جاسوس به وی در شکل دادن سری کتاب‌های مشهور جیمز باند کمک کرده‌اند.

  1. هنگامی‌که ایان فلمینگ در اطلاعات نیروی دریایی کار می‌کرد، دستیار دریاسالار جان گادفری بود که بسیاری معتقدند که وی شخصیت “M” در سری جیمز باند است.
  2. اولین رمان جیمزباند ایان فلمینگ با نام کازینو رویال در سال ۱۹۵۳ به چاپ رسید. او کتاب را ۱ سال پیش از آن نوشته بود.
  3. ایان فلمینگ با آن روترمر ازدواج کرد و آن‌ها با یکدیگر در سال ۱۹۵۳ صاحب اولین و تنها فرزندشان، کاسپر، شدند.
  4. ایان فلمینگ داستان چیتی چیتی بنگ بنگ را برای سرگرم کردن پسرش نوشت.
  5. ایان فلمینگ ۱۲ رمان جیمز باند و چند داستان کوتاه در مورد جاسوس موردعلاقه‌اش نوشت.
  6. در سال ۱۹۶۲، فیلم کتاب دکتر نو به سینما آمد.
  7. ایان فلمینگ در سال ۱۹۶۲ دچار حمله­ی قلبی شد و در سال ۱۹۶۴ درگذشت، بدون این‌که بداند داستان‌های جیمز باندش در دهه‌های آینده چه غوغایی در سینما خواهند کرد. او در زمان درگذشتش ۵۶ سال داشت و بسیار سیگار می‌کشید و الکل می‌نوشید و به همین دلیل دچار عارضه­ی قلبی بود.
  8. پس از درگذشت ایان فلمینگ، نویسنده‌های دیگری با استفاده از کاراکتر جیمز باند به نوشتن داستان ادامه دادند.
  9. رمان‌های فلمینگ در طی حیاتش ۳۰ میلیون نسخه بفروش رفتند که پس از درگذشتش این تعداد ۲ برابر شد. تاکنون کتاب‌های وی بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه بفروش رفته‌اند.
  10. انتشارات ایان فلمینگ در سال ۲۰۰۲ جایزه­‌ی CWA Ian Fleming Steel Dagger را پایه‌گذاری کرد که سالانه به برترین رمان جاسوسی، ماجراجویانه و هیجانی که چاپ بریتانیا باشد تعلق می‌گیرد.
دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.