تلفن: 66495713 - 66491588
خوش آمدید
انسان، آگاهی، آزادی
آخرین اخبار از وضعیت برگزاری نمایشگاه کتاب و نحوه برگزاری نمایشگاه کتاب‌های دانشگاهی

آخرین اخبار از وضعیت برگزاری نمایشگاه کتاب و نحوه برگزاری نمایشگاه کتاب‌های دانشگاهی

طبق اعلام محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال جاری برگزار نخواهد شد.
رئیس نمایشگاه کتاب تهران در این باره گفت:

 چیزی به عنوان نمایشگاه کتاب تهران که شامل همه بخش‌ها باشد و ناشران به دور هم جمع شوند و مخاطبان از آن بازدید داشته باشند،‌ برگزار نخواهد شد.

برنامه‌های دیگری به عنوان جایگزین تدارک دیده خواهد شد که به زودی در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب‌های دانشگاهی

مرتضی زینعلی رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی، در خصوص برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب‌های دانشگاهی گفت:

 با توجه به نامشخص بودن وضعیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و احتمال برگزار نشدن آن در امسال، نهمین نمایشگاه با حضور جمعی از ناشران دانشگاهی برگزار خواهد شد.
 
با توجه به نیاز بخش دانشگاهی یعنی دانشجویان، استادان و کتابخانه‌های دانشگاهی، همچنین مراکز علمی و پژوهشی و لزوم تجهیز کتابخانه‌ها، این نمایشگاه برپا می‌شود.
 


وی ادامه داد:

 امسال برخلاف دور‌ه‌های پیشین، با توجه به شیوع بیماری کرونا و اینکه هنوز در شرایط عدم اطمینان قرار داریم فضای فیزیکی برای نمایشگاه در نظر نگرفتیم و به‌صورت مجازی خواهد بود.
 
این نمایشگاه در پرتال نشر دانشگاهی (پند) برگزار می‌شود که با توجه به زیرساخت‌های این سایت و حضور ناشران دانشگاهی فضای مناسبی برای نمایشگاه مجازی است.


 
زینعلی همینطور درمورد ویژگی‌های نهمین نمایشگاه کتاب‌های دانشگاهی اعلام کرد:

 ارائه تخفیف مناسب و تسهیل شیوه‌های ارسال از جمله ویژگی‌های این رویداد خواهد بود و به‌همین منظور در تلاشیم بتوانیم برای نمایشگاه یارانه جذب کنیم که در زمینه فروش و ارسال کتاب با تخفیف به دست مشتریان موثر باشد.


  
نهمین نمایشگاه کتاب‌های دانشگاهی ۲۴ تا ۳۰ آبان همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

کارت خرید

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.